

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Voltage | 2 V |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Current | 4 mA |
| Number of Transmitters | 1 |
| Receiver Hysteresis | 175 mV |
| Baud Rate | 20 kbaud |
| Schedule B | 8542390000 |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1340
Distributors
pcbx
Unit Price$0.65060
Ext.Price$0.65060
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.65060 | $0.65060 |
| 10 | $0.38814 | $3.88140 |
| 25 | $0.36506 | $9.12650 |
| 50 | $0.35509 | $17.75450 |
| 100 | $0.34539 | $34.53900 |
| 300 | $0.34152 | $102.45600 |
| 500 | $0.33770 | $168.85000 |
| 1000 | $0.29324 | $293.24000 |
